Hasičských 450

Videoupoutávka na akci "Hasičských 450"

"Pomáháme" video

Hasičských 450 - starostka ÚMO Plzeň 1

Hasičských 450 - ředitel FN Plzeň

Bolevečtí hasiči tentokrát uhasí žízeň po krvi

To, že je krev pro náš život nezbytná a její darování je nezastupitelné, ví každé malé dítě. Ne každý se však odhodlá k tomu, stát se dárcem krve. Hasiči z SDH Bolevec se rozhodli učinit tento krok společně. 26. a 27. června pořádají první ročník akce HASIČSKÝCH 450.

„Každý z dárců daruje 450 ml krve, to je běžné při každém odběru,“ říká Petr Mičan hlavní organizátor a tvůrce nápadu akce. „Při této příležitosti je také vhodné zapsat se do registru dárců kostní dřeně, pokud je zájemci od 21 do 35 let“ doplňuje Bára Paulová, která je členkou SDH Bolevec a pracuje i na transfuzním oddělení.

Do výzvy boleveckých hasičů se mohou zapojit i další hasičské sbory či ostatní složky IZS. Zapojit se může i veřejnost.

„Zasahujeme nejen při dopravních nehodách, kdy krev doslova uniká před očima. Proto je nám jasné, že každá kapka je vzácná a chceme dát sami příklad dalším lidem, kteří dosud váhají,“ říká Martin Langfelner z SDH Bolevec.

Akce se uskuteční na Transfuzní stanici v Plzni v ulici 17. listopadu 2479/12

• Středa 26.6.2019 6:30 - 17:00 hodin.
  • Čtvrtek 27.6.2019 6:30 - 12:00 hodin.

Proč darovat?

• Pro skvělý pocit • Dárce krve si může za každý bezplatný odběr odečíst 3000,- Kč z daňového základu.
  • Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy v den odběru.

Co vzít s sebou k odběru?

• průkaz totožnosti
  • průkaz pojištěnce

Kdo může darovat? (výňatek)

• věk 18 – 60 let
  • minimální hmotnost 50 kg
  • dobrý zdravotní stav

Kontakt:

Barbora Paulová, tel.: 606 610 261

Hasiči vyzývají na Hasičských 450

Poučení pro nové dárce FN Plzeň  ZDE

Barbora Paulová a Jan Benda, který má za sebou již 103 odběrů. Foto MichalAndel.cz

Ivana Jindrová vás srdečně zve. Foto MichalAndel.cz

Hasičské auto SDH Bolevec před transfuzním oddělením v Plzni. Foto: MichalAndel.cz

SDH Bolevec se sestřičkami z transfuzního oddělení v Plzni vás zvou 26 a 27.6. Foto MichalAndel.cz

Zleva: Petr Mičan, Ivana Jindrová, Jan Benda před transfuzním oddělením v Plzni. Foto: MichalAndel.cz

Akci pořádá jednotka SDH Bolevec Plzeň ve spolupráci s FN Plzeň.