auta
has
lidi
Vytisknout

15.10.2016 - Cesta z pohádky do pohádky

V sobotu 15.října 2016 se konala tradiční soutěž „Cesta z pohádky do pohádky“, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Plzeň – Bolevec za podpory ÚMO Plzeň 1. I v letošním roce byla účast závodníků veliká, proto se soutěžilo ve třech věkových kategoriích – přípravka, mladší a starší. Po slavnostním nástupu, kde všechny přítomné přivítal vedoucí dětí a mládeže za Bolevecký sbor pan Zdeněk Vykoupil, se vydaly děti na trať. Z lesa Řáholce se do zdejších lesů pod Krkavcem přijeli podívat na děti Rumcajs s Mankou a dohlíželi na správnost plnění z jedné disciplín. Na prvním stanovišti děti potkaly dva Mimoně, kteří je zkoušely z topografických značek, u jiné zastávky zas na ně číhal vodník, čerti, pavouk, strašidla nebo klaun. Nad štafetou dvojic, kterou musí ovládat každé hasičské družstvo, přísně dohlížely tento ročník dvě čarodějnice. A aby to závodníci neměli moc jednoduché, na trať se vybíhalo pro nejmladší kategorie za šera a pro ty starší již za úplné tmy. Měsíček z mraků jen po očku nakukoval, proto na cestu dětem svítila malá světýlka.
Jelikož v Plzni máme samé šikovné děti, cestu do cíle na hasičský výcvikový areál si našli všichni. V kategorii přípravka se umístilo na 1. a 2.místě domácí družstvo Pinďule „A“ a „B“ a 3. místo vybojovalo družstvo z Hradiště. Odměnou všem vítězům byl krásný a moc dobrý dort, který věnoval Městský úřad Plzeň 1. Následovalo vyhlášení mladších a starších dětí, které kromě dortů a diplomů si letos ještě odnesly slavnostní pohár, který nechal SDH Bolevec vyrobit k příležitosti oslav 115. výročí založení sboru. V kategorii mladší si na dortu pochutnalo na 1.místě družstvo Bolevec „A“, na 2.místě Ledce „B“ a na 3.místě Hradiště „A“. V kategorii starší se umístilo na 1.místě družstvo z Ledec, na 2.místě Pinďule z Bolevce a na 3.místě opět domácí družstvo Bolevec.
Veliké poděkování patří ÚMO Plzeň 1 a SDH Bolevec, bez kterých bychom si neužili krásný sobotní večer.

 

Facebook

Rajče