auta
has
lidi
Vytisknout

8.12. - Rozsvícení Vánočního stromečku na bolevecké návsi

V neděli 8.12. proběhlo na Bolevecké návsi před zbrojnicí rozsvícení vánočního stromečku. Před samotným rozvícením popřáli krásné prožití Vánočních svátků starosta sboru hasičů p. Jan Benda, místostarosta ÚMO Plzeň 1 p. Jiří  Uhlík a radní města Plzně p. Martin Zrzavecký. Poté zazpívaly vánoční písně Berušky z 91.MŠ, následovala ukázka ohnivé show šermířské skupiny Vypito a pak po společném odpočítávání se stromeček rozzářil. Celý večer hudebně doprovázela kapela Perníková chaloupka.

Fotky Rajče

 

Vytisknout

25.2.2017 - Výcvik - Litická přehrada

V sobotu 25.2.2017 se jednotka vydala na zamrzlou Litickou přehradu, aby si členové výjezdové jednotky vyzkoušeli záchranu osoby, která se propadla ledem.

Všichni si vyzkoušeli vytažení osoby bez pomůcek, pouze vlastním tělem, pak s opaskem a nakonec za pomocí desky.

Facebook

Rajče

Vytisknout

29.10.2016 - Výcvik v odchytu - ZOO

Na sobotu 29.10. byl pro naší jednotku domluven výcvik v ZOO Plzeň.

Účelem výcviku bylo naučit se správně odchytit zvířata, tak aby nikoho nezranila a zároveň, aby se neublížilo zvířátům.

 

 

Facebook

Rajče

 

 

Vytisknout

15.10.2016 - Cesta z pohádky do pohádky

V sobotu 15.října 2016 se konala tradiční soutěž „Cesta z pohádky do pohádky“, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Plzeň – Bolevec za podpory ÚMO Plzeň 1. I v letošním roce byla účast závodníků veliká, proto se soutěžilo ve třech věkových kategoriích – přípravka, mladší a starší. Po slavnostním nástupu, kde všechny přítomné přivítal vedoucí dětí a mládeže za Bolevecký sbor pan Zdeněk Vykoupil, se vydaly děti na trať. Z lesa Řáholce se do zdejších lesů pod Krkavcem přijeli podívat na děti Rumcajs s Mankou a dohlíželi na správnost plnění z jedné disciplín. Na prvním stanovišti děti potkaly dva Mimoně, kteří je zkoušely z topografických značek, u jiné zastávky zas na ně číhal vodník, čerti, pavouk, strašidla nebo klaun. Nad štafetou dvojic, kterou musí ovládat každé hasičské družstvo, přísně dohlížely tento ročník dvě čarodějnice. A aby to závodníci neměli moc jednoduché, na trať se vybíhalo pro nejmladší kategorie za šera a pro ty starší již za úplné tmy. Měsíček z mraků jen po očku nakukoval, proto na cestu dětem svítila malá světýlka.
Jelikož v Plzni máme samé šikovné děti, cestu do cíle na hasičský výcvikový areál si našli všichni. V kategorii přípravka se umístilo na 1. a 2.místě domácí družstvo Pinďule „A“ a „B“ a 3. místo vybojovalo družstvo z Hradiště. Odměnou všem vítězům byl krásný a moc dobrý dort, který věnoval Městský úřad Plzeň 1. Následovalo vyhlášení mladších a starších dětí, které kromě dortů a diplomů si letos ještě odnesly slavnostní pohár, který nechal SDH Bolevec vyrobit k příležitosti oslav 115. výročí založení sboru. V kategorii mladší si na dortu pochutnalo na 1.místě družstvo Bolevec „A“, na 2.místě Ledce „B“ a na 3.místě Hradiště „A“. V kategorii starší se umístilo na 1.místě družstvo z Ledec, na 2.místě Pinďule z Bolevce a na 3.místě opět domácí družstvo Bolevec.
Veliké poděkování patří ÚMO Plzeň 1 a SDH Bolevec, bez kterých bychom si neužili krásný sobotní večer.

 

Facebook

Rajče

 

Vytisknout

14.5.2016 - Dětský den Ranč Šídlovák

V sobotu 14.5. jsme byli pozváni na dětský den na Ranč u Šídlováku.

Kromě ukázky cisterny bylo naší náplní maskovat, převážně děti, falešným zraněním.

Na konci dětského dne jsme pro děti ještě vytvořili pěnu.

Facebook

Rajče

 

 

Vytisknout

12.3.2016 - Vepřové hody

12.3.2016 uspořádal sbor pro své členy vepřové hody.

Facebook

Rajče

Vytisknout

Výcvik čerpání vody

Výcvik strojníků na čerpání vody s CAS24 Iveco.