Soptíci - 24.MŠ

O družstvu

Se školkou jsme začali spolupracovat v 1999.

Soptíci, jsou hasiči ve věku 3-7 let, žáčci 24.mateřské školy Schwarzova 4 Plzeň .Na mateřské škole se připravují v družstvech na zvládání a předvádění hasičských dovedností. Učí se v šesti až osmičlenném družstvu zvládnout požární útok na terče s vodou, upravenou štafetu CTIF sestávající se z přelézání ,podlézání a přebíhání překážek,přenášení hasících přístrojů a hadic, prolézání tunelu a následného napojení hadic na rozdělovač s natažením proudu s připojením proudnice. V neposlední řadě předvádí zdolávání překážkové dráhy- lávky a bariéry. A věřte tomu, že jejich chuť do soutěžení může být pro jiné příkladem....

Na školce se průběžně od roku 1999 cvičí s jedním až dvěmi družstvy, v roce 2004 se přihlásilo 35 dětí.

Obsazování dětí do ukázek na různých soutěžích je v rukou duchovního otce družstva pana Pytlíka.V posledních letech nás také kontaktují sbory,kterým se naše vystoupení líbilo, nebo o nás slyšeli.

Dopravu na akce zajišťuje sbor,který si ukázku vyžádal. Vše záleží na domluvě a času jednotlivých subjektů.

Družstvo předvádí akce v jarních a podzimních termínech, s výjimkou prázdnin.Problematické je i vystupování v nepříznivých podmínkách.(Vzhledem k bezpečnosti dětí.)

SOPTÍCI jsou členy Sdružení hasičů Čech a Moravy a jsou jako správní hasiči i řádně pojištěni u Hasičské pojišťovny.
Kontakt:
24.Mš Věra Fikarová ředitelka : 377 423 798, 724 130 833

24.Mš internetová adresa : www.sopticiplzen.com

Dále nás lze kontaktovat na těchto stránkách nebo stránkách SDH Bolevec.